Zaakceptuj i zamknij

Zawartość strony przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalnych użytkowników związanych z branżą okulistyczną lub obrotem wyrobami medycznymi.
Jeżeli nie jesteś profesjonalnym użytkownikiem, nie powinieneś zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych, korzystać oraz zapoznawać się z informacjami i reklamami zamieszczonymi na tej stronie.

Blog

Porównanie Scansys z Pentacam HR

16.12.2023

Porównanie Scansys z Pentacam HR

Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę czytania
Porównanie Scansys z Pentacam HR
Artykuł porównujący Scansys z Pentacam HR: “Scansys Versus Pentacam HR: Evaluating the Possible Interchangeability in Healthy Subjects”
 
Streszczenie artykułu:
 
1. Artykuł opisuje badanie mające na celu ocenę wzajemnej zgodności dwóch technologii obrazowania opartych na kamerze Scheimpfluga: Scansys i Pentacam HR. 
2. Badanie przeprowadzono na 89 oczach 45 zdrowych osób. 
3. Porównano różne parametry przedniej części oka, takie jak grubość rogówki, krzywizna rogówki, głębokość komory przedniej i średnica rogówki. 
4. Wyniki pokazały, że większość badanych parametrów miała doskonałą lub dobrą niezawodność, co wskazuje na zgodność między dwoma urządzeniami. 
5. Parametry kąta komory przedniej i poziomego od białego do białego miały tylko umiarkowaną niezawodność. 
6. Wykresy Blanda-Altmana pokazały, że różnice między pomiarami dwóch urządzeń były klinicznie nieistotne dla większości parametrów. 
7. Wnioskiem z badania było stwierdzenie, że Scansys i Pentacam HR można używać wymiennie do oceny przedniego segmentu oka u zdrowych osób dla większości badanych parametrów. 
8. Informacje te są ważne dla chirurgów i praktyków okulistycznych przy ocenie morfologii rogówki i planowaniu operacji. 
9. Badanie zostało przeprowadzone zgodnie z zasadami Deklaracji Helsińskiej, a wszyscy uczestnicy badania udzielili świadomej zgody. 
10. Artykuł podaje również szczegółowe informacje na temat technologii i metodyki pomiarowej obu urządzeń.
 
Pełna treść w języku angielskim znajduje się TUTAJ.

Następny artykuł