Zaakceptuj i zamknij

Zawartość strony przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalnych użytkowników związanych z branżą okulistyczną lub obrotem wyrobami medycznymi.
Jeżeli nie jesteś profesjonalnym użytkownikiem, nie powinieneś zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych, korzystać oraz zapoznawać się z informacjami i reklamami zamieszczonymi na tej stronie.

Katalog Polecane produkty

Lampy wirusobójcze i bakteriobójcze UVC

Lampy wirusobójcze i bakteriobójcze UVC

Intro

W naszej ofercie posiadamy produkowane przez OPTOtech lampy bakteriobójcze przepływowe.

Zasady doboru lamp wirusobójczych i bakteriobójczych

Kategorie lamp UV

Lampy UVgun Classic
Lampy UVgun Tower

Akcesoria do lamp UV

Akcesoria do lamp UV

Do każdej lampy opcjonalnie jest możliwość zamontowania na etapie produkcji, lub przez serwis producenta:

  • licznika czasu pracy
  • modułu zdalnego sterowania przy pomocy smartfona

Posiadamy w stałej sprzedaży świetlówki do wszystkich oferowanych lamp UV. Świetlówki to jedyny element lamp, który należy okresowo wymieniać.

Serwis

Zapewniamy pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny produktów UVgun.

Kontakt z działem serwisu:

@  serwis@optotech.pl
  +48 12 278 26 71
  +48 12 278 44 70

Kontakt telefoniczny jest możliwy w godzinach 8.00 - 16.00 w dni robocze od poniedziałku do piątku.

Zasada działania lamp bakteriobójczych przepływowych UV

Lampy bakteriobójcze i wirusobójcze przepływowe mogą pracować w pomieszczeniach w czasie obecności ludzi. Lampy UVgun mają działanie bakteriobójcze, wirusobójcze, pleśniobójcze i
grzybobójcze. Promieniowanie UV nie wydostaje się na zewnątrz dzięki zamkniętej komorze dezynfekcyjnej - dzięki temu lampa jest w pełni bezpieczna dla ludzi i może pracować przez cały
czas.

W przepływowych lampach UV zastosowano wymuszony obieg powietrza za pomocą wentylatora, dzięki czemu możliwa jest całkowita jego wymiana w czasie zależnym od kubatury pomieszczenia. Działanie tych lamp opiera się na zamkniętej komorze sterylizacyjnej, w której znajdują się promienniki UV oraz odbłyśnik. W przypadku lamp przepływowych UVgun odbłyśnik wykonany jest ze stali kwasoodpornej.

Jak działa dezynfekcja UV przy pomocy przepływowych lamp bakteriobójczych UVgun?

Dezynfekcja UV służy do zabijania lub inaktywowania mikroorganizmów w procesie fizycznym. Jest to szybkie i skuteczne podejście do zabijania wirusów i innych mikroorganizmów.

W tym procesie drobnoustroje są wystawiane na działanie bakteriobójczych fal światła ultrafioletowego, przez co stają się niezdolne do namnażania i infekowania.

Światło UV jest również zdolne do zwalczania tych patogennych organizmów, które są odpowiedzialne za generowanie chorób wirusowych, takich jak cholera, polio, dur brzuszny. Ponadto światło UV może również niszczyć zanieczyszczenia chemiczne, takie jak pestycydy, farmaceutyki i tak dalej, poprzez proces utleniania UV.

Dezynfekcja UV nie pozostawia żadnych zanieczyszczeń chemicznych, ponieważ jest to proces fizyczny.

Co to jest światło ultrafioletowe (UV) zastosowane w lampach wirusobójczych UVgun?

Światło ultrafioletowe jest niewidoczne dla ludzkiego oka ale jest bardzo skuteczne w zabijaniu bakterii, wirusów i innych mikroorganizmów.

Znajduje się pomiędzy promieniami rentgenowskimi i światłem widzialnym w widmie elektromagnetycznym. Charakterystyczną cechą światła UV jest to, że zakres jego długości fali (od 200 do 300 nm) jest klasyfikowany jako bakteriobójczy. Oznacza to, że ma zdolność zabijania mikroorganizmów, takich jak wirusy, bakterie i inne drobnoustroje.

UV (widmo ultrafioletowe) jest skutecznym środkiem dezynfekującym dla większości wirusów i mikroorganizmów, w tym COVID-19.

Światło UVC

Światło UVC jest rodzajem światła słonecznego, a także częścią widma UV. Zwykle jest to promieniowanie emitujące wysoką częstotliwość, które skutecznie zabija i niszczy wirusy, bakterie i inne mikroorganizmy. Aby zabić światłem UV, potrzeba fali bakteriobójczej o długości 185–254 nanometrów. Ta część widma ma krótszą i bardziej energetyczną długość fali.

Zgodnie z badaniami z 1878 r. laboratoryjnie udowodniono, że UVC jest podstawową techniką sterylizacji. Jest szeroko stosowany w wielu organizacjach, takich jak szpitale, samoloty, biura i fabryki.