Zaakceptuj i zamknij

Zawartość strony przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalnych użytkowników związanych z branżą okulistyczną lub obrotem wyrobami medycznymi.
Jeżeli nie jesteś profesjonalnym użytkownikiem, nie powinieneś zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych, korzystać oraz zapoznawać się z informacjami i reklamami zamieszczonymi na tej stronie.

Katalog Okulistyka AMD

Valeda

Polecany
Przecena

Valeda

Producent: Lumithera

Kategoria: AMD

Fotobiomodulacja w suchej postaci AMD.

Naświetlanie trzema różnymi barwami światła.

Zabieg jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta.

Opis produktu:

Valeda to urządzenie do terapii suchej postaci AMD za pomocą fotobiomodulacji

  • poprawa ostrości widzenia
  • poprawa czułości kontrastowej
  • redukcja druz

 

Leczenie za pomocą Valeda - doświadczenie pacjentki z Polski

Specjalne podziękowania dla Doktora Andrzeja Lipińskiego ze szczecińskiego Domu Lekarskiego za udostępnienie filmu. 

Dom Lekarski: Leczenie AMD

 

Wyniki 24-miesiecznego badania LIGHTSITE III - polskie napisy

Wykład miał miejsce na konferencji "Ophthalmology in Practice" w Warszawie 1-2 grudnia 2023 roku.

 

 Ogladaj materiał video - lektor polski

 Ogladaj materiał video - film polski

 W aparacie Valeda zastosowano diody LED o trzech różnych długościach fali w celu stymulacji procesów komórkowych co prowadzi do zwiększenia produkcji energii w mitochondriach.

Długości fali wynoszą odpowiednii 590, 660 i 850nm. W literaturze fachowej te długości fali wpływają na różne mechanizmy komórkowe istotne z punktu widzenia zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem.

 

 Valeda - lokalizacje w Polsce

Valeda - informacje podstawowe

Słowo Valeda pochodzi z łaciny i oznacza “Zdrowy i silny”

Valeda do urządzenie emitujące światło o różnych długościach fali, które wykorzystując zjawisko fotobiomodulacji wzmacnia komórki siatkówki, czyni je zdrowszymi oraz zapobiega powstawaniu i progresji suchej postaci zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem (Dry AMD).

Terapia PBM - historiaa

Technologia fotobiomodulacji została opracowana już około 30 lat temu w celu redukcji bólu pleców i obrzęku w zapaleniu stawów. Terapia PBM była stosowana również do leczenia urazów stawów.

PBM została dodatkowo opracowana z myślą o chorobach neurodegeneracyjnych, takich jak udar, choroba Alzheimera i Parkinsona.

Terapia PBM w okulistyce

Terapia PBM (fotobiomodulacja) oddziaływuje na poziomie komórkowym, aktywując elementy łańcucha oddechowego w mitochondriach. Fotobiomodulacja pomaga w stabilizacji funkcji metabolicznych i inicjuje kaskadę sygnalizacyjną, promując proliferację komórkową i cytoprotekcję.

Mitochondria wykorzystują oksydazę cytochromu c do regulacji - białko to jest fotoreceptorem dwóch długości światła widzialnego i promieniowania w bliskiej podczerwieni (NIR).

W terapii PBM fotony są absorbowane przez fotoakceptory w tkance docelowej, z wtórnymi efektami komórkowymi, takimi jak wzrost produkcji energii i zmiany w sposobach sygnalizacji. 

Aktywacja czynników transkrypcyjnych prowadzi do modulacji w syntezie białek, proliferacji i poprawie przeżywalności komórek siatkówki, które są bardzo zależne od energii.Zabiegi:

  • pierwsza seria - 9 zabiegów obuocznie (po 3 zabiegi tygodniowo przez 3 tygodnie)
  • seria przypominająca po 4-6 miesiącach (po 3 zabiegi tygodniowo przez 3 tygodnie)